Absolvované zásahy

Datum

Zásah

17. 8. 2017

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u Hoštic na Kroměřížsku.

V 14:23 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o požáru strniště u obce Hoštice. Požár se podle oznamovatele šířil k blízkému lesu. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Morkovice - Slížany a dobrovolní hasiči obcí Zdounky, Morkovice - Slížany a Hoštice.

Už při příjezdu k místu zásahu byl vidět sloup kouře stoupající ze zasažené plochy strniště. Podle odhadu požár zasáhl plochu asi 60 x 200 metrů. K likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a lafetovou proudnici jedné z cisteren. Do čtyřiceti minut od příjezdu první jednotky se jim podařilo požár zlikvidovat.

Jak bylo následně zjištěno, požár vznikl při přípravě ohniště pro pálení dřevního odpadu. Stačil okamžik a z vypalovaného místa pro ohniště se vlivem větru plameny rychle rozšířily na okolí a blízké strniště.

Nedbalostní jednání, které bylo příčinou vzniku požáru, bylo vyřešeno na místě blokovou pokutou.

https://www.hzscr.cz/clanek/priprava-ohniste-pro-paleni-skoncila-pozarem-strniste.aspx


7. 4. 2017Tři jednotky hasičů likvidovaly v dopoledních hodinách požár v obci Hoštice na Kroměřížsku.

Jako první dorazili v 09:38 hodin na místo hlášené události profesionální hasiči ze stanice Morkovice - Slížany. V dalších minutách je posílily jednotky dobrovolných hasičů obcí Zdounky a Hoštice.

Požár zasáhl matrace a další hořlavé materiály v přízemí jednopodlažního objektu bývalého kravína a také zbytky staré slámy naskladněné v půdním prostoru. Do šesti minut od příjezdu první jednotky dostali hasiči požár pod svou kontrolu a postupně ho zlikvidovali. Po sražení plamenů vyházeli zbytky slámy před objekt, kde je znovu prolili vodou. V 11:22 hodin ohlásil velitel zásahu definitivní likvidaci události.

Místo události si následně převzal vyšetřovatel hasičů.

https://www.hzscr.cz/clanek/plameny-zasahly-cast-objektu-byvaleho-kravina.aspx


14. 12. 2013 

Členové SDH se zúčastnili odklízení následků ničivého požáru. 


7. 12. 2013 

V 17:38 přijalo operační středisko hasičů ve Zlíně informaci o požáru střechy rodinného domu v obci Hoštice na Kroměřížsku. Podle prvotních informací se jednalo o požár sena na půdě. Na místo bylo vysláno celkem 8 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů a velitelský automobil. SDH Hoštice se zúčastnil zásahu ihned po nahlášení a setrvalo až do 8. hodiny ráno, kdy bylo ukončeno dohlížení nad požářištěm.

https://kromerizsky.denik.cz/pozary/rodinny-domek-v-hosticich-zachvatily-plameny-zraneni-jsou-tri-lide-20131207.html

https://archiv.hzszlk.eu/aktuality4/26.htm


6. 9. 2013 

Výjezd jednotky na hlášený požár polního porostu nad obcí Hoštice. Jednotka přijela na místo požáru 14:05, což bylo 15 minut od vyhlášení. Počet zasahujících 3+2. Úspěšné ukončení zásahu v 15:10.